English version Αρχική σελίδα Περιεχόμενα του δικτυακού τόπου (site map) Επικοινωνία με τις υπηρεσίες του Δήμου Νάουσας


Με μια ματιά
Δρομολόγια
Φαρμακεία
Πρατήρια καυσίμων
Τράπεζες
Ξενοδοχεία

ΧΑΡΤΕΣ
Γεωγραφικό Πληροφοριακό Σύστημα (GIS) του Δήμου Νάουσας
Χάρτης της πόλης
Χάρτης της περιοχής
Το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Νάουσας
Επικοινωνία με τις Υπηρεσίες του Δήμου Νάουσας
Δημοτικά έργα που υλοποιεί ή ολοκλήρωσε ο Δήμος Νάουσας
Δρομολόγια Αστικών λεωφορείων, ΚΤΕΛ, ΟΣΕ από και προς τη Νάουσα
Ο Δήμαρχος Νάουσας
Οι δημοτικές υπηρεσίες του Δήμου Νάουσας
Φόρμα υποβολής παρατηρήσεων - ερωτημάτων προς το Δήμο Νάουσας
Η σχολή του Αριστοτέλους στα Ισβόρια Νάουσας
Αξιοθέατα που σας προτείνουμε να επισκευθείτε
Εγγραφή στο μητρώο εθελοντών
Εκτύπωση σελίδας Προσθήκη στα αγαπημένα / σελιδοδίκτες

ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΙΣ 6:00μ.μ., Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΗΡΥΞΗ ΕΠΙΤΙΜΩΝ ΔΗΜΟΤΩΝ

Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2004

Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΩΝ ΝΑΟΥΣΑΙΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΡΙΣΤΟΥΧΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

Στο Δημοτικό Θέατρο, το Σάββατο (4/12) στις 6:00μ.μ. θα γίνει η εκδήλωση στην οποία θα ανακηρυχθούν επίτιμοι δημότες Νάουσας ο κ. Γ. Τσιότρας, Γ.Γ. της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και ο κ. Κ. Βελέντζας Πρύτανης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Οι Ναουσαίοι Πανεπιστημιακοί οι οποίοι θα τιμηθούν είναι:

1) Φωτιάδης Κων/νος- Κοσμήτορας της Παιδαγωγικής σχολής Φλώρινας και Καθηγητής της Ιστορίας του Νέου Ελληνισμού.

2) Λιάνης Γεώργιος-Ομότιμος Καθηγητής στο Α.Π.Θ.

3) Μήττας Ιωάννης- Ομότιμος Καθηγητής της Πολυτεχνικής σχολής του Α.Π.Θ.

5) Δημητριάδης Χαράλαμπος- Καθηγητής Τμήματος Φυσικής του Α.Π.Θ.

6) Καρακώστας Θεόδωρος-Καθηγητής Δυναμικής Μετεωρολογίας και Τροποποίησης του Καιρού στο Α.Π.Θ.

7) Καραμπατζός Γεώργιος- Καθηγητής του Τμήματος Γεωγραφίας του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου

8) Σαράτσης Φίλιππος-Καθηγητής της Κτηνιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ.

9) Σιαμούλης Κων/νος- Καθηγητής της Νευρολογικής Κλινικής του Α.Π.Θ.

10) Μαγγανάρης Θεόδωρος-Αναπληρωτής Καθηγητής της Ω.Ρ.Λ. και διαταραχών επικοινωνίας του Α.Π.Θ.

11) Γκίνογλου Δημήτριος- Επίκουρος Καθηγητής Τμήμ.Λογιστικής Χρηματοικονομικής στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

12) Πατσίκας Μιχαήλ- Επίκουρος Καθηγητής Ακτινολογίας του τμήματος Κτηνιατρικής του Α.Π.Θ.

13) Τζιώνας Ιωάννης- Επίκουρος Καθηγητής Κοινωνικού και Διεθνούς Οικονομικού Δικαίου στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

14) Κολτσάκης Γρηγόριος-Επίκουρος Καθηγητής Εργ. Θερμοδυναμικής Α.Π.Θ.

15) Γουσόπουλος Σταύρος- Λέκτορας της Ιατρικής σχολής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης.

16) Κουτσουπιάς Νικόλαος-Λέκτορας της Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Ανάλυσης Δεδομένων του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας

17) Μιχαηλίδης Ιάκωβος-Λέκτορας στο Τμήμα Βαλκανικών σπουδών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας

18) Σιπητάνου Αθηνά- Λέκτορας του Τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας

19) Χατζηδημητρίου Μαριάννα- Λέκτορας στο Τμήμα Φυσικής Παραγωγής του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών

20) Πετρίδης Χαράλαμπος-Λέκτορας Οδοντιατρικής Σχολής Α.Π.Θ.

21) Σπάρτσης Νικόλαος- Επιμελητής στη Γεωπονική Σχολή Του Α.Π.Θ. και Καθηγητής της σχολής Τεχνολογίας Γεωπονίας των Τ.Ε.Ι. Θεσ/νίκης

22) Δημητριάδης Κων/νος- Διδάκτορας του Πανεπιστημίου Βόννης, Επισκέπτης Καθηγητής Πανεπιστημίου Νόβισαντ

23) Κοτζιάμπασης Αντώνιος-Διδάκτορας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών

24) Λαφάρας Χρήστος-Διδάκτορας Ιατρικής Σχολής Α.Π.Θ.

25) Μαγγανάρης Αθανάσιος-Διδάκτορας Γεωπονίας τουWYE COLLEGE-Πανεπιστήμιο Λονδίνου

26) Μαγγανάρης Γεώργιος-Διδάκτορας Τμήματος Γεωπονίας Α.Π.Θ.

27) Μαγγανάρης Ελευθέριος-Διδάκτορας Ιατρικής σχολής Α.Π.Θ.

28) Σιούγγαρης Νικόλαος- Διδάκτορας Ιατρικής σχολής Α.Π.Θ.

29) Τομπουλίδης Χαρίτων-Διδάκτορας Αστροφυσικής Πανεπιστημίου Στοκχόλμης

30) Τζαμάλης Κων/νος- Διδάκτορας της Ιατρικής σχολής του Α.Π.Θ.

31) Τσιόγκας Αντώνιος-Διδάκτορας Αθλητικών Επιστημών της Ανωτάτης σχολής Φυσικής Αγωγής της Κολωνίας

32) Μήκας Γρηγόριος-Βοηθός Καθηγητού Μαιευτικής Κλινικής στην Κτηνιατρική Σχολή του Α.Π.Θ.

Επίσης, θα τιμηθούν ο κ. Μαργαρίτης Κων/νος, Αντιπρύτανης Πανεπιστημίου Μακεδονίας ως Πρόεδρος του Τμήματος Διοίκησης Τεχνολογίας της πόλης μας και ο κ. Βρίτσιος Αριστοτέλης, Καθηγητής Ακτινοθεραπευτικής-Ογκολογίας του Α.Π.Θ., για την προσφορά του στον πολιτισμό και στην ανάδειξη του ιστορικού μνημείου της Σχολής Αριστοτέλους. Στα πλαίσια της εκδήλωσης θα τιμηθούν για τη συμμετοχή τους στους Ολυμπιακούς αγώνες του 2004 οι :Τσίτσκαρης Γεώργιος, Επίκουρος Καθηγητής Καλαθοσφαίρισης του Τ.Ε.Φ.Α.Α του Α.Π.Θ. και προπονητής της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ Γυναικών που συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και κατέλαβε την 7η θέση, ο Προύσαλης Κωνστανίνος μέλος της Εθνικής Ομάδας Βόλεϊ που κατέλαβε την 5η θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες και ο Αμπάρης Γιώργος μέλος της Ολυμπιακής Ομάδας Ποδοσφαίρου.

Τέλος, θα βραβευθούν οι αριστούχοι μαθητές των λυκείων της πόλης μας, οι οποίοι επέτυχαν στις εισαγωγικές εξετάσεις για τα Α.Ε.Ι. και Τ.Ε.Ι. το σχολικό έτος 2003-2004. Οι μαθητές που θα βραβευτούν είναι:

1ου ΕΝΙΑΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ

Ευθυμιάδης Δημήτριος Μηχανικών Η/Υ Τηλ/νιών και Δικτύων Πολυτεχνείου Θεσ/νίκης

Κώστας Απόστολος Οδοντιατρικής Θες/νίκης

Μπάτση Ευαγγελία Εφαρμοσμένης ΠληροφορικήΣ Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Οικονομίδου Άννα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας

Σαμόγλου Ολυμπία Ιατρική Θεσ/νίκης

Τίκος Λάζαρος Ιατρική Πάτρας

2ου ΕΝΙΑΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ

Αθανασιάδης Ιγνάτιος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης

Αποστόλου Ολυμπία Διεθν.& Ευρ. Οικονομικών και Πολιτικών Σπουδεών Μακεδονίας

Δήμπαλα Φανουρία Ιατρική Θεσσαλονίκης

Κεσκίνη Κυριακή Φιλολογία Θεσσαλονίκης

Λαπαβίτσας Αργύριος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης

Μόσχου Αμαλία Παιδαγωγικό Δημ. Εκπαίδευσης Θεσ/νίκης

Ουστά Σοφία Κτηνιατρική Θεσ/νίκης

Τουτζιάρη Μαρία Παιδαγωγικό Δημ. Εκπ/σης Θεσ/νίκης

1ου ΤΕΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

Τσέλιου Σταυρούλα Τεχνολογίας Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Τ.Ε.Ι. Λάρισας

Καλεμκερίδης Γεώργιος Τεχν Πληρ & Τηλ/ιών Τ.Ε.Ι. Λάρισας

Πατράλη Γενοβέφα Πληροφορικής & Τεχνολογίας Υπολογιστών Τ.Ε.Ι. Δυτ. Μακεδονίας

Τούφα Ευτυχία Βιομηχανική Πληροφορική Τ.Ε.Ι. Καβάλας

Κουκμαρής Στέργιος Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού

2ου ΤΕΕ ΝΑΟΥΣΑΣ

Παναγιωτίδης Ιωάννης ΤΕΙ Μηχανολογίας Καβάλας

Παπακώστας Φίλιππος ΤΕΙ Τεχνολογίας Αεροσκαφών Χαλκίδας

Χατζηκώστας Ιωάννης ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας Καβάλας

Στην εκδήλωση, θα παραβρεθούν και θα απονείμουν βραβεία πολιτικοί παράγοντες του τόπου, δημοτικοί, νομαρχιακοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων της πόλης.



ΝΑΟΥΣΑ

Ο τόπος
Παλαιότερη ιστορία
Επανίδρυση
Η Νάουσα σήμερα
Οικονομία
Παιδεία
Πληροφορίες

ΔΗΜΟΣ

Δήμαρχος
Συμβούλια
Οργάνωση
Δημοτικές και τοπικές κοινότητες
Δραστηριότητες - έργα
Επιχειρησιακό πρόγραμμα
Πόθεν έσχες
Κανονισμοί

ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ

Η πόλη
Αξιοθέατα
Διαδρομές
Εκδηλώσεις
Μουσεία
Πληροφορίες

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πηγές
Δήλωση απορρήτου
ΧΡΗΣΤΕΣ
Υπάρχουν 135 επισκέπτες αυτή τη στιγμή στο site
Κέντρο Κοινότητας
Διαύγεια
Προσκλήσεις και προκηρύξεις έργων του Δήμου Νάουσας
Cult-CreaTE Interreg Europe
ΕΣΠΑ 2014-2020
VisitNaoussa.gr
Κέντρο Διά Βίου Μάθησης
Πιστοποιήσεις - διακρίσεις - βραβεία του Δήμου Νάουσας
Δημόσια Διαβούλευση
Kέντρο Κοινωνικής Προστασίας & Αλληλεγγύης Δήμου ΝΑΟΥΣΑΣ
Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Δήμου Νάουσας
Δημοτικό Κολυμβητήριο Νάουσας
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
Πολιτιστικό Κέντρο Σχολής Αριστοτέλους
Παραχώρηση Αιθουσών
online ο Προϋπολογισμός του Δήμου Νάουσας
Γραφήματα Δήμων
ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ

ΚΑΙΡΟΣ